Stejně jako v historii tvořili karikaturisté a kritici vtipné obrázky a lidé si říkali vtipné historky a vtipy o vladařích, dnes tato tradice lidského zesměšňování těch nahoře trvá stále ve formě internetových obrázků (memes) a šíří se daleko rychleji. Dříve takový vtip trval třebas několik desítek let, než z něj byl starý vtipný důchodce, dneska stačí pár dnů, týdnů a je to už pasé.
Příkladem budiž nedávný „útok“, tedy jak to alespoň nazvala česká média, aktivistky z feministického sdružení Femen, známého hlavně z Ukrajiny a Ruska, na právě s volební komisí laškujícího stávajícího českého prezidenta Miloše Zemana. Fotografové a všudypřítomní novináři zabrali tuto událost hned z několika úhlu a internetoví šprýmaři nečekali dlouho a už pospíchali s čerstvou dávkou ke své internetové bublině. Je pravda, že některé jsou vtipnější než samotný fakt, že se voleb zúčastnilo pouhých 62 % obyvatel schopných volit. Vyobrazily Zemana už jako otrokáře, ochranku jako neschopnou a občas se našla i chvilka k nějakému tomu lechtivějšímu připomenutí, že jeden z ochranky možná pana prezidenta objímal více než bylo zdrávo. Je pravda, že na něj zaútočila neozbrojená ženská. A taky je pravda, že tolik akce už Miloš dlouho nezažil.
Internetové memes už dávno nejsou jen o běžném životě, čím dál více se setkáváme s tím, že jim na mušku přicházejí i závažnější témata, některá zvládnutá lépe a některé méně. Politika, čím dál víc vyhrocenější, se stává čím dál více vtipnější, alespoň z pohodlí domova. Občas si člověk říká, že možná volby dopadají tak, jak dopadají, aby takové farmy vtipů nikdy nevyschly.
Je to taková vtipnější verze hoaxů, které jsou stejně rozšířené a možná ještě nebezpečnější než kterýkoliv vtipný obrázek jakékoliv povahy. Pravda, někdy se člověk zasměje, někdy ne, ale pořád je lepší se pousmát. Přece jenom, trocha vtipu nikdy neuškodila – ani těm sucharům, co to berou jako nactiutrhání.